معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعات کلی

معرفی اندونزی

 

نام رسمي كشور: جمهوري اندونزي

روز ملي و استقلال: 17 اوت 1945

پايتخت: جاكارتا

وسعت:

اندونزی با حدود 1904569كيلومترمربع مساحت کشوری است در میان دو پهنه بزرگ آبی اقیانوس هند و آرام، که دارای 1811569 كيلومترمربع وسعت خشکي، و 93،000 كيلومترمربع وسعت آبي است. این کشور با بيش از 17 هزار جزيره، بزرگ‌ترین مجمع‌الجزایر جهان محسوب می‌شود و مردمان آن دارای زبان، نژاد و خرده‌فرهنگ‌های مختلفی هستند. مناطق مختلف این مجمع‌الجزایر دارای خرده‌فرهنگ‌های جاوه‌ای، دایاک، سوندانی، پراناکان، بتاوی، مدوری و باتاک است. اندونزی به 34 استان تقسیم‌شده و شهرهای مهم آن جاکارتا، سورابايا، مدان، جوك جاكارتا، باندونگ، بالي، باندا آچه می‌باشند.

همسايگان:

مالزي، سنگاپور، پاپوا گینه‌نو، تيمور شرقي، استراليا، فیلیپین و ویتنام.

جمعيت و دین:

بر اساس آخرین برآوردهای انجام‌ شده جمعیت کشور اندونزی 261 میلیون نفر است. اندونزی چهارمین كشور پرجمعيت جهان بعد از چين، هند و آمريكا و پرجمعیت‌ترین كشور از لحاظ ترکیب جمعیتی مسلمان، در جهان است. تركيب جمعيت: ملايو و نژادهاي بومي 90%، چینی‌تبارها 5% و ساير اقلیت‌های نژادي 5% جمعیت اندونزی را تشکیل می دهند. جمعیت شهرنشین آن نیز حدود 52% است که رو به افزایش می باشد. تركيب مذهبي: مسلمانان بيش از 86% (عمدتاً شافعي مذهب)، پیروان پروتستان حدود 6%، کاتولیک‌ها 3%، هندو 2% و سایر مذاهب حدود 5/3% از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

زبان:

زبان رسمی کشور، اندونزيايي است که در منطقه به آن ملايو و در این کشور بهاسا اندونیسیا گفته می‌شود. بهاسا، زبان منطقه جنوب شرق آسيا به‌حساب می‌آید.

نرخ سواد:

90% كل جمعيت باسواد هستند. مردان 94% و زنان 86%.

قانون اساسي:

مبتني بر اصول پنج‌گانه معروف به پانچاسيلا می‌باشد كه عبارت است از "اعتقاد به وحدانيت خدا"، "انسانيت"،"دمكراسي "،"وحدت كشور" و "عدالت اجتماعي". 

 

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر