معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با مقامات اندونزی دیدار و در خصوص همکاری های قضایی و حقوقی تبادل نظر نمودند


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با مقامات اندونزی

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با مقامات اندونزی دیدار و در خصوص همکاری های قضایی و حقوقی تبادل نظر نمودند

آقای الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی که به همراه تعدادی از اعضای کمیسیون مذکور به اندونزی سفر کرده است، با وزیر دادگستری و حقوق بشر، نایب رئیس مجلس نمایندگان، رئیس قوه قضاییه، نایب رئیس مجلس مناطق اندونزی ملاقات و در خصوص همکاری های پارلمانی فی مابین مجلس شورای اسلامی و مجالس اندونزی و برخی دیگر از موضوعات مورد علاقه از قبیل روابط دو جانبه، همکاری در مجامع بین المللی از جمله بین المجالس و ... مذاکره نمود.

          در این دیدارها آقای ملکشاهی با تشریح جایگاه کمیسیون حقوقی و قضایی و وظایف آن در مجلس شورای اسلامی، آمادگی خود را برای تبادل اطلاعات و تجربیات در جهت شناخت بیشتر کمیسیونهای مربوطه دو کشور اعلام نمود.

          در ادامه رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی به همکاریهای دو کشور در بین المجالس و همچنین حمایتهای فی مابین در خصوص موضوعات بین المللی خصوصا معضلات گریبانگیر جهان اسلام اشاره و از مواضع پارلمان اندونزی در این موارد به ویژه در حمایت از جمهوری اسلامی ایران در بحث حقوق بشر تقدیر و تشکر نمود.

          آقای ملکشاهی با تشریح اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم، همکاری دو کشور در مبارزه با این پدیده شوم که از سوی کشورهای غربی حمایت شده، و در جهت ارائه چهره خشن از اسلام تلاش می کنند را خواستار شد. در بخش دیگری از این گفتگوها اقدامات ایران در مبارزه با مواد مخدر و تجربیات بدست آمده در این خصوص و آمادگی کشورمان را برای هر گونه همکاری و انتقال تجربه به طرف اندونزیایی اعلام نمود.

          در ادامه مقامات اندونزیایی با اشاره به مناسبات خوب بین جمهوری اسلامی ایران و اندونزی، روابط با کشورمان را بسیار با اهمیت توصیف و همکاری دو کشور را در حوزه پارلمانی و بین المجالس مهم ارزیابی نمودند.

          وزیر دادگستری اندونزی با اشاره به اهمیت دیپلماسی پارلمانی و نقش آن در سیاست خارجی اندونزی، آمادگی وزارت دادگستری و حقوق بشر این کشور را برای هر گونه همکاری با مجلس شورای اسلامی ایران اعلام نمود.

          مقامات اندونزیایی پیشرفتهای ایران در علوم و فناوری های پیشرفته را بسیار عالی توصیف کردند و بر فعالیتهای صلح آمیز هسته ای بعنوان حق جمهوری اسلامی ایران و هر کشور دیگری تاکید کردند و اقدامات آمریکا در اعمال تحریمها علیه ایران را غیر قانونی و خارج از چارچوب قوانین بین المللی عنوان نمودند و حمایت خود را در این خصوص از مواضع کشورمان اعلام کردند.

          توسعه روابط اقتصادی و تجاری و همکاری در حوزه های مبارزه با تروریسم و مواد مخدر و همکاری در حوزه های علوم و صنایع پیشرفته از جمله موارد مورد استقبال طرفهای اندونزیایی در این دیدارها بود.


١١:٥١ - 1398/06/06    /    شماره : ٥٨٥٠٣١    /    تعداد نمایش : ٤١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر