معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعيه ها
گالري تصاوير
پيوند هاي مهم
 
 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: چهارشنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٨ |
آقای الهیار ملکشاهی رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در سفر خود به اندونزی در حصوص همکاری های حقوقی، قضایی و مبارزه با تروریسم بحث و گفتگو نمود.
پنجمین نشست کمیسیون مشترک کنسولی ایران و اندونزی در برگزار شد
وزیر جوانان و ورزش اندونزی در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی در این کشور گفت: جاکارتا و تهران همواره روابط خوبی داشته اند و ملت و دولت اندونزی از مواضع ایران حمایت می کنند.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به تحریم خود توسط دولت آمریکا گفت: متشکرم که مرا تهدید بزرگی برای پیاده کردن اهداف و برنامه های تان قلمداد می کنید.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی با بیان اینکه، ایران در طول سالیان متمادی با کمک کشورهای منطقه، منجی امنیت و ثبات در منطقه بویژه در آب های خلیج فارس و تنگه استراتژیک هرمز بوده است، تاکید کرد: حضور کشورهای خارجی در این منطقه عامل ناامنی در منطقه هستند.
دبیرکل کشورهای عضو اتحادیه جنوب شرق آسیا در دیدار ولی الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی گفت ایران و آسه آن ظرفیت های گسترده ای برای افزایش همکاری بویژه در زمینه انرژی دارند.
ولی الله محمدی نصرآبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اندونزی در پایان ماموریت خود در جاکارتا، با یاسونا لائولی وزیر دادگستری و حقوق بشر اندونزی دیدار کرده و طرفین خواستار گسترش مناسبات حقوقی قضایی میان تهران - جاکارتا شدند.
وزیر حمل و نقل اندونزی با بیان اینکه اندونزیایی ها، همواره از ایران با افتخار یاد می کنند بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کرد.
صاحبان صنایع اندونزی تحریم های آمریکا علیه ایران را تروریستی خواندند
دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پس از سفری دو روزه به مسکو و بروکسل به منظور گفتگو و تبادل نظر در خصوص آخرین تحولات مربوط به اجرای برجام، دقایقی پیش به تهران بازگشت.
در اين نشست كه به رياست نجفي مديركل صلح و امنيت بين المللي وزارت خارجه کشورمان و تومويوكي يوشيدا مديركل خلع سلاح و عدم اشاعه وزارت امور خارجه ژاپن برگزار شد، دو طرف در خصوص طيف متنوعي از موضوعات خلع سلاح و عدم اشاعه بحث و تبادل نظر کردند.
موسوى با ابراز تاسف از حادثه آتش سوزی در یک زیردریایی متعلق به روسیه که منجر به کشته شدن چندین تن از خدمه آن شد، این حادثه تلخ را به دولت و ملت روسیه بویژه خانواده قربانیان تسلیت گفت و با آنان ابراز همدردی کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ، فریضه حج را مجموعه ای استثنایی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد.
رئیس جمهور، برجام را به نفع همه ملت‌ها، منطقه و جهان دانست و با تاکید بر اینکه بهترین راه برای آمریکا بازگشت از خطای خود است، تصریح کرد: اگر آمریکا از کلمه آتش خیلی می‌ترسد پس نباید شعله‌ را روشن کند و خاموش کردن این آتش تنها بازگشت به تعهدات و مصوبات سازمان ملل است.
از این پس، ایران دقیقا به همان شکلی تعهداتش ذیل برجام را اجرا خواهد کرد که آنها تعهدات خود را اجرا کرده و خواهند کرد.
در چهارچوب تفاهم سران دو کشور، دومین اجلاس هیئت مشترک هماهنگی اروند رود با حضور هیاتهای رسمی جمهوری اسلامی یران و جمهوری عراق به ریاست مدیرکل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه کشورمان و مشاور وزیر خارجه عراق در تهران برگزار شد.
دکتر ظریف در واکنش به ادعای تازه کاخ سفید که " ایران پیش از انعقاد برجام هم در حال نقض آن بود! " در یک کلمه نوشت: جدا؟!
ما برجام را نقض نکرده‌ایم. پاراگراف ۳۶ توافق نشان می‌دهد که چرا پس از خروج ایالات متحده، ما (مسیر) پاراگراف ۳۶ را به جریان انداختیم و آزمودیم.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر